בלוג

 1. איך מניחים תפילין - מדריך הנחת תפילין

  למה מניחים תפילין?

  הנחת תפילין היא מצווה מן התורה, לקשור תפילה על היד ותפילה על הראש. מצווה זו נזכרת בארבע פרשיות בתורה, את הטקסטים בארבעה פרשיות הללו מכניסים בתוך התפילין. בתפילין של יד הם כתובים על קלף אחד, ובתפילין של ראש כל פרשיה נכתבת בקלף נפרד ומוכנסת לתא נפרד בתפילין.

  טעם המצווה הוא זיכרון ליציאת בני ישראל ממצרים.

   

  קדושת התפילין

  התפילין הן אות לקשר מיוחד ומקודש בין ישראל לקדוש ברוך הוא ובגלל קדושתן נצטוונו לכותבן בקדושה לשם קדושת תפילין. את התפילין כותב סופר סת"ם בקדושה ויש סופרים הנוהגים אף  לטבול במקווה לפני הכתיבה. לפני כתיבת התפילין יאמר הסופר "הריני כותב לשם קדושת תפילין" ואם

  קרא עוד...
 2. מדריך לבחירת כיפה

  סוגי כיפות ומדריך לבחירת מידת כיפה


  מה היא כיפה?

  כיפה היא פיסת בד או סריג עגול, אותו חובשים על הראש יהודים דתיים בכל שעות היום, יש הנוהגים אף לישון עם כיפה גם בשעות הלילה.

  גם אלו שאינם חובשים כיפה ביומיום מקפידים לחבוש כיפה בהיכנסם למקומות קדושים, כמו בכניסה לבית כנסת, לכותל המערבי או במעמדים מיוחדים כגון: לוויה, אזכרה, ברית מילה, עליה לתורה או חתונה כסימן ליראת כבוד.

  האם יש שיעור לגודל הכיפה?

  רבי שלמה קלוגר אחד מגדולי הפוסקים לפני 15

  קרא עוד...
 3. ציצית - מדריך לבחירת טלית קטן: מקורות, שיטות קשירת ציצית והלכות הקשורות למצוות ציצית.

  מדריך טלית נאה לבחירת טלית קטן מקורות ודינים הקשורים למצוות ציצית.


   

  מדריך "טלית נאה" לבחירת טלית קטן יתן לכם את הידע על מנת לבצע את הבחירה הנכונה בקנית טלית קטן ולהבדיל בין הרכבי בד והדגמים הרבים. המדריך יתן לכם את המידע המלא על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר. אם ברשותכם טלית קטן מומלץ לקחת את המידות ולבחור במידה הקרובה ביותר למידות שנמדדו. את המדריך אנו כותבים על סמך ניסיוננו בחנות ובאתר ומתומצת משאלות נפוצות של לקוחות הבאים לבחור טלית קטן. את המדריך לטלית קטן כתבנו בשבילך במיוחד. אם בכל זאת המדריך לא ענה לך על השאלות אנחנו תמיד זמינים. נשמח לענות בטלפון שירות לקוחות - 03-540-3660 או דרך הדף צור קשר ליעוץ נוסף.

   

  קרא עוד...
 4. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק ג' (תפילין של ראש)

  תהליך יצירת תפילין של ראש

  עיבוד העור של תפילין של ראש ויצירת ארבעה תאים לפרשיות של ראש.

  לאחר שלמדנו בפרק א' על ראשיתו של עיבוד העור לשם יצירית התפילין ותהליך יצירת צורת תפילין של ראש ושל יד נלמד בפרק זה על תהליך יצירת ארבעה תאים לשם הכנסת פרשיות של ראש.

  קרא עוד...
 5. מדריך אינפורמטיבי לשימוש ורכישת תפידנית

  תפידנית סקירת מוצר


   

  התפילין שמירה עליהם מנזקים

  התפילין אותם אנו מניחים בכל יום הינם רכוש יקר, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה ממונית. רגישותם של החומרים מהם עשויות התפילין, עור, קלף ודיו, הופכות אותם לפגיעות. החשש לשלמותם של התפילין מלווה אותנו אף בזמן שהם אינם בשימוש, ובכל עת הם חשופות למקרים מסוימים בהם עלולה כשרותם להיות בספק, ואף לפגום בערכם הממוני העשוי להגיע עד אלפי שקלים. לכך עלינו לנקוט משנה זהירות בשמירתם. בכדי להגן על התפילין אנו שמים אותם במעטפת העשויה פלסטיק, אותם אנו מאחסנים בשקית העשויה לרוב מבד. אחסון באופן זה היא השמירה האופטימלית לתפילין החשובות לנו כל כך. שני יתרונות יש בשמירה זו:

  קרא עוד...
 6. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק ב' (תפילין של יד)

  תפילין של יד לפני ייבוש

  יצירת גומה להכנסת פרשיות של תפילין של יד.

   לאחר שלמדנו בפרק הקודם על ראשיתו של עיבוד העור לשם יצירית התפילין ותהליך יצירת צורת תפילין של ראש ושל יד נלמד בפרק זה על תהליך  יצירת התאים לשם הכנסת פרשיות של יד.

  קרא עוד...
 7. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק א'

  מצוות תפילין וטעמה.

  מצווה מהתורה לקשור תפילין על היד ולהניח תפילין על הראש. מצווה זו נזכרה בארבע פרשיות המונחות בתוך התפילין' את המצווה הכתובה בתורה כותבים בארבע פרשיות על קלף המונחות בתוך התפילין.                                                                                                                            טעם המצווה -  זיכרון ליציאת מצרים.

  קרא עוד...